نامه دکتر جلیلى به وزیر علوم در اعتراض به اقدام نامناسب در برخورد با پروفسور کرم زاده و سایر اساتید دانشگاه چمران
۱۳۶۷۱۱۵۳_۵۳۱۳۶۰۱۱۰۳۹۴۹۱۳_۲۰۷۰۵۷۱۶۰۵_n
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترجلیلی:دکترجلیلی در تماس تلفنى با پروفسور کرمزاده ضمن احترام به چهره ماندگار و علمى کشور از پروفسور کرم زاده دلجویى و به اقدام نامناسب در برخورد با پروفسور کرم زاده و سایر اساتید دانشگاه چمران اعتراض خود را در نامه‌ای به...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکترجلیلی:دکترجلیلی در تماس تلفنى با پروفسور کرمزاده ضمن احترام به چهره ماندگار و علمى کشور از پروفسور کرم زاده دلجویى و به اقدام نامناسب در برخورد با پروفسور کرم زاده و سایر اساتید دانشگاه چمران اعتراض خود را در نامه‌ای به وزیر علوم اعلام کردند.
استاد ارجمند جناب دکتر فرهادى
وزیر محترم علوم و تحقیقات

با سلام و تبریک عید فطر

احتراماً در روزهاى اخیر خبرهایى از اقدامات نامناسب نسبت به برخى فرهیختگان علمى و دانشگاهى در دانشگاه شهید چمران اهواز به گوش مى رسد که در دولت تدبیر و امید دور از انتظار بود ،اولین نیاز و مفروض اصلی در محیط هاى دانشگاهى حفظ سرمایه هاى علمى و چهره هاى ماندگار آن است که نه تنها بایستى مورد تکریم باشند ، بلکه با تکیه بر خرد جمعی در «اتاق فکر » دانشگاهى و وزارت علوم مورد مشورت قرار گیرند .
وجود نخبگان مردمی که نه به مراکز ادارى و سیاسى وابسته اند و نه رویکردها و رفتارهای صرفا دیوانی و سیاسى دارند براى وزارت و محیط دانشگاهى غنیمتى بس ارزشمند است .
دستور فرمایید در جهت تقویت سرمایه هاى علمى و اجتماعى و افزایش همبستگى بین بخش هاى مختلف از اقدامات دون شأن این عزیزان که در دولت هاى قبل امتحان شده ، موفق نبوده پیشگیرى گردد و ضمن دلجویى نسبت به تکریم این اساتید فرهیخته اقدام گردد و ثانیا مدیران دانشگاهى را از اقداماتى که برخاسته از اراده نخبگان علمى و دانشگاهى جامعه نمی باشد بر حذر دارید که هزینه هاى اجتماعى را بر پیکره دولت بیش از این وارد ننمایند .
دولت و مدیران آن نیاز جدی دارند با تکیه بر خرد جمعی ،دانش اجتماعى و مدیریتى خود را غنی کنند و از ظرفیت نخبگان منطقه اى در اتاق فکر دستگاه اداری خود مستمراً بهره برده و در در دستور کار خود قرار دهند.

متاسفانه برخى مدیران محترم در دانش های نوین مدیریتى که میتواند موثر در فهم نو و بهتر حل مسایل باشد دچارفقرند و تحت تاثیر غرور کاذبی که از موقعیت شغلی بر آنها عارض میشود بعضا دچار کبر و ذوق زدگی می شوند و کمتر تن به خرد ورزی جمعی نخبگان خرد ورز میدهند .
امیدوارم با حسن تدبیر جنابعالى شاهد رشد و شکوفایى حوزه علم و دانش کشور با تکیه بر سرمایه هاى بى بدیل کشورمان ، فرهیختگان و چهره هاى ماندگار علمى آن باشیم .

با احترام مجدد
اسماعیل جلیلى نماینده و عضو هیات رییسه فراکسیون دانشگاهیان

و نخبگان علمى کشور در مجلس نهم شوراى اسلامى
هیجدهم تیرماه نود و پنج

انتهای پیام
چاپ
09 / 08 / 1395

نظر خود را بیان نمایید

تلگرام
اینستاگرام

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دکتر اسماعیل جلیلی می باشد.
.Copyright ©2019 dr-jalili.com All right reserved