پیام دکتر جلیلی به‌مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و هفته دفاع مقدس و اول مهر
index
...

فداکاری و ایثار را از مکتب عاشورای حسینی به نیکی باید آموخت و با تأسی به آن شخصیت جاودانه بشریت، نام خود را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی:دکتر جلیلی رئیس هیات مدیره بنیاد توسعه ملی ایران به‌مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و آغاز هفته دفاع مقدس و اول مهر پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل می باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (ص)

«اِنَّ الْحُسین مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاه»

همانا امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است.

عاشورا یک جنبش تاریخی عظیم است

بدون تردید قیام مجاهدانه و متعبّدانه چهره ماندگار تاریخ کربلا، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، یاران بی مثال و اهل بیت آن حضرت، درسی‌است برای جامعه بشریت تا بیاموزند که رمز ماندگاری و عزت، ایمان و صبر و استقامت است.
طلیعه مهر امسال و آغاز بهار تعلیم و تربیت که با یاد و خاطره حماسه سازان و طلایه داران دفاع مقدس و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان مقارن گردیده است ، مایه تعالی فرهنگ ایثار و مقاومت و کسب علم و دانش براى مردم این سرزمین است.
در سال جارى الفبای درس در مکتب مردم و از مهد تا دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مرور و بازآموزی درس نهضت حسینی است.
اینجانب ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، و گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و عرض ارادت به خانواده آنان، امیدوارم دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب و همه فرهیختگان عرصه علم آموزى در راه اعتلاى کشور موفق و پیروز باشند .
در پایان بر روح عرشی معمار کبیر انقلاب درود میفرستم و از خداى منان طول عمر بابرکت برای مقام معظم رهبری آرزومندم و برای همه خدمتگزارن به توسعه و پیشرفت و آبادانى کشور توفیق خدمت گزارى را خواستارم.
و از خداوند متعال طلب مینمایم که این سرزمین را از شر بدخواهان حفظ نماید.

اسماعیل جلیلی رییس هیات مدیره بنیاد توسعه ملی ایران
سى ام شهریور ١٣٩۶

انتهای پیام
چاپ
01 / 07 / 1396

نظر خود را بیان نمایید

تلگرام
اینستاگرام

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دکتر اسماعیل جلیلی می باشد.
.Copyright ©2018 dr-jalili.com All right reserved