دکترجلیلی معاون وزیر اقتصاد کشور شد
۴۳۸۸۱۰۱۵۹_۵۷۲۴۵
وزیر اقتصاد امروز دکتر اسماعیل جلیلی نماینده ادوار مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل را به عنوان معاون جدید خود در این وزارتخانه، منصوب و معارفه...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی به نقل از خبرگزاری آرانیوز از حوزه تهران، نماینده دور نهم مجلس شورای اسلامی و نیز مستشار دیوان محاسبات کشور عصر امروز با حکم وزیر اقتصاد و دارایی به عنوان معاون پارلمانی این وزارتخانه منصوب شد.
أو که چهار سال تجربه و سابقه عضویت و یک سال ریاست کمیسیون اقتصاد و توسعه پایدار مجمع مجالس آسیایى و دو سال عضویت در کمیسیون توسعه پایدار بین المجالس جهانى و یک سال نماینده پارلمانهاى عضو سازمان تجارت جهانى را در کارنامه بین المللى خود دارد.
در کنار سابقه چهار ساله وى در تعامل با نمایندگان و عضویت کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شوراى اسلامى ، شناخت وى از استراتژى های اقتصادی و چهار سال حسن سابقه در هیات رییسه کمیسیون تولید ملى و اصل ۴۴ قانون اساسى مجلس شوراى اسلامى و دو سال در حوزه نظارت مالى و بودجه اى دیوان محاسبات کشور، دولت دوازدهم را مصمم کرد در وزارت اقتصاد از ایشان استفاده کند.
دکتر جلیلى بین اینکه در دیوان محاسبات ادامه فعالیت بدهند یا به عنوان استاندار به یکى از استانها برود، یا به وزارت ورزش و جوانان و یا وزارت اقتصاد بپیوندد، مسئولیت هماهنگى قوه مقننه و تیم اقتصادى دولت دوازدهم را ترجیح داد و بعنوان معاون وزیر اقتصاد معرفی شد.
بر اساس این گزارش، سوابق اجرایی دکتر اسماعیل جلیلی به شرح زیر است:
اسماعیل جلیلی، (زاده ۲۵ آبان ۱۳۴۶ در مسجدسلیمان) نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون تولید ملی و قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، از حوزهٔ انتخابیهٔ مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در استان خوزستان بود.
اسماعیل جلیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترای مدیریت استراتژیک را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ نموده است و لیسانس را از دانشگاه آزاد شوشتر دریافت نموده است. وی همچنین سابقه بیش از یک دهه تدریس در دروس مرتبط با مدیریت، در رشته‌های کارشناسی مدیریت، مهندسی صنایع و حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان را نیز دارا می‌باشد.
از جمله سوابق اجرایی این فرزند خوزستان ، مدیرکل برنامه‌ریزی و نوسازی و تحول اداری،مدیرکل بنیاد مستضعفان و جانبازان، عضو هیئت رئیسه و دبیر دوم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی و قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، رئیس مجمع نمایندگان دوره نهم استان خوزستان، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی اداری کشور،عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خوزستان، عضو هیئت رئیسه فراکسیون‌های ورزش و جوانان، مدیریت شهری، ایثارگران، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری،عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی سالهای ۱۳۹۱ لغایت ۱۳۹۴، عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و مدرس دروس دانشگاهی در رشته‌های مدیریت، صنایع و حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان می باشد.
همچنین در زمینه مسئولیت های بین المللی معاون جدید وزارت اقتصاد و دارایی می توان به عضو هیئت پارلمانی مجلس شورای اسلامی ایران در مجلس آسیایی از سال ۲۰۱۳ لغایت ۲۰۱۶، عضو هیئت پارلمانی مجلس شورای اسلامی در بین المجالس جهانی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، رئیس هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در هشتمین دوره مجالس آسیایی در کامبوج، رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی مجلس آسیایی ۲۰۱۵، نایب رئیس و عضو کمیسیون اقتصادی و توسعه مجلس آسیایی ۲۰۱۵، عضو پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در سازمان تجارت جهانی WTO از سال ۲۰۱۵، عضو هیئت جمهوری اسلامی ایران در اجلاس اوپک سال ۲۰۱۵، رئیس گروه دوستی پارلمان جمهوری اسلامی ایران اسپانیا و اتریش و عضو گروه دوستی فرانسه از سال ۲۰۱۳ لغایت ۲۰۱۶ اشاره کرد.
انتهای پیام/

انتهای پیام
چاپ
11 / 09 / 1396

نظر خود را بیان نمایید

تلگرام
اینستاگرام

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دکتر اسماعیل جلیلی می باشد.
.Copyright ©2019 dr-jalili.com All right reserved